Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Biznes, Finanse Kto i w jakiej formie może korzystać z pożyczek unijnych

Kto i w jakiej formie może korzystać z pożyczek unijnych

autor Geka
2 views

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej zaczął się okres intensywnych inwestycji, który tak naprawdę się nie skończył. Bardzo duży wpływ miały na to najróżniejsze pożyczki i dofinansowania, z których mogły w szerokim zakresie korzystać małe i duże firmy. Takie wsparcie unijne bez przerwy jest dostępne, gdyż co chwilę pojawiają się coraz to nowe programy, które są przeznaczone na wspieranie gospodarek państw członkowskich. W szczególności dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju pożyczki, jakie są udzielane na preferencyjnych warunkach. Ich oprocentowanie przeważnie jest na niskim poziomie, a czasami nie ma go wręcz, podobnie jest z wysokością prowizji za przyznanie, a poza tym nie trzeba posiadać własnego wkładu. To wszystko powoduje, że wielu przedsiębiorców chętnie korzysta z takich środków, które pozwalają im na nowe inwestycje i rozwój firmy. Taka pozyczka unijna dla firm przeznaczona być może na bardzo różne cele.

Często to będą pożyczki obrotowe, inwestycyjne i płynnościowe, ale można też spróbować wziąć na zakup nieruchomości czy ekologiczną. Ważne będzie to, żeby cel wskazany przez przedsiębiorcę wpisywał się w założenia danego projektu, bo w przeciwnym wypadku mogą być kłopoty z otrzymaniem środków. Obecnie tego typu pożyczki są udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego oraz współpracujące z nim instytucje finansowe, takie jak fundusze czy banki. Wszelkie formalne sprawy należy zacząć od złożenia odpowiedniego wniosku. Od tego, jak się go wypełni bardzo dużo będzie zależało, tak więc jeśli ktoś się nie czuje na siłach, to poprosić może o jakieś wsparcie. Podczas wypełniania wniosku o dofinansowanie podać należy dokładnie, na co kredyt unijny dla firm zostanie wykorzystany, i w jakim terminie planuje się to zrobić. Jeżeli przedstawiony wniosek przejdzie weryfikację i zostanie zaakceptowany, to dalszym krokiem będzie podpisanie umowy z instytucją finansową udzielającą pożyczki. A później pozostanie tylko czekać na wpłynięcie pieniędzy na konto i można będzie ruszać z inwestycjami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)

To powinno ci się spodobać

Dodaj swój komentarz

Geka to miejsce, gdzie możesz poczytać na różne, ciekawe tematy. Zamieszczamy tutaj interesujące poradniki, wiadomości, informacje o bieżących wydarzeniach.

Wszystko co ciekawe teraz znajduje się w jednym miejscu. Dołącz do nas, czytaj nasze publikacje, komentuj i udzielaj naszym czytelnikom porad. udzielaj się. Twórz ten serwis.

Lubisz pisać teksty? Dołącz do nas, pokaż się światu, pokaż swoje umiejętności, podziel się swoją wiedzą z innymi.

Projekty domów Podkarpacie

GEKA – Wszelkie prawa zastrzeżone