Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Moda, Uroda Swędzenie skóry po prysznicu – jakie są najważniejsze tego przyczyny

Swędzenie skóry po prysznicu – jakie są najważniejsze tego przyczyny

autor Geka
1 views

Jeśli ktoś wyjdzie z wanny lub spod prysznica i będzie go przy tym swędziała skóra, to może być to skutkiem wielu różnych rzeczy. Niekiedy powody takiego stanu są naprawdę błahe i łatwo je wyeliminować, a czasami będzie to jednak jakaś choroba. Z tego też powodu jeśli takie swędzenie utrzymywać się będzie dłużej, to pasuje jednak się skonsultować z lekarzem, bo być może to będzie coś poważniejszego. Niekiedy na problemy ze swędzeniem uskarżają się osoby chorujące na niewydolność nerek, zapalenie wątroby czy nawet jakiś stan nowotworowy. Jednak to zdarza się stosunkowo rzadko, dużo częściej jednak to będzie skutkiem różnych czynników podrażniających. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, jaką skórę się ma. Jeżeli jest ona delikatna i sucha, to zbyt długie kąpiele mogą powodować pojawienie się swędzenia. W czasie nich ta nieduża ilość serum zostanie zmyta, i to pogłębia dolegliwości. Niezbyt korzystnie działa również nadmierna temperatura wody oraz zawartość w niej chloru.

Co ciekawe, problemy ze swędzeniem pojawiają się też często u osób, jakie długo i często się myją, stosując przy tym gąbki i rękawice. Przy takich kąpielach warstwa naturalnych lipidów nie ma okazji, aby się odbudować, i zaczynają się na skórze pojawiać rozmaite zaczerwienienia czy podrażnienia. Dlatego też bardzo często wystarczy niewielka zmiana nawyków, żeby skutecznie wyeliminować problem ze swędzeniem po myciu. Warto przy tym się wspomagać dobrymi kosmetykami, które również mają tu ogromny wpływ. Jeżeli zawierać one będą jakieś podrażniające czy uczulające związki, typu barwniki, konserwanty czy detergenty, to może to powodować różnego rodzaju uczulenia i alergie.

Z tego też powodu dużo lepszym rozwiązaniem będzie używanie delikatniejszych preparatów, przede wszystkim opartych na naturalnych składnikach, i zawierających dużo nawilżających substancji. Po inne wskazówki w tym temacie sięgnąć można do internetu, znajdzie się je między innymi na stronie takiej jak na przykład https://ducastel.pl/swedzaca-skora-po-prysznicu-dlaczego-sie-pojawia-i-co-ja-powoduje/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)

To powinno ci się spodobać

Dodaj swój komentarz

Geka to miejsce, gdzie możesz poczytać na różne, ciekawe tematy. Zamieszczamy tutaj interesujące poradniki, wiadomości, informacje o bieżących wydarzeniach.

Wszystko co ciekawe teraz znajduje się w jednym miejscu. Dołącz do nas, czytaj nasze publikacje, komentuj i udzielaj naszym czytelnikom porad. udzielaj się. Twórz ten serwis.

Lubisz pisać teksty? Dołącz do nas, pokaż się światu, pokaż swoje umiejętności, podziel się swoją wiedzą z innymi.

Projekty domów Podkarpacie

GEKA – Wszelkie prawa zastrzeżone