Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY Praca w Holandii – jak prawidłowo rozliczyć wszystkie podatki

Praca w Holandii – jak prawidłowo rozliczyć wszystkie podatki

autor Geka
55 views

Pracowanie za granicą przeważnie przynosi dużo większy dochód niż pracując w naszym kraju, ale wiąże się też z pewną ilością obowiązków. Jednym z częściej wybieranych państw na takie wyjazdy na zarobek jest Holandia, tak więc jeśli otrzyma się podatkowe rozliczenie od tamtejszego urzędu skarbowego, to trzeba zająć się tym odpowiednio. Po pierwsze trzeba pamiętać o tym, że duża część pracujących będzie się musiała rozliczyć podwójnie. Jest to spowodowane tym, że posiadają oni rezydencję w Polsce, i mają przez to też potrzebę złożenia PIT-u do polskiego urzędu skarbowego.

Reguły tej rezydencji część osób mogą wprowadzić w błąd, ponieważ jeden warunków obejmuje czas przebywania w naszym kraju, a drugi posiadanie tu centrum interesów osobistych. Generalnie rozliczenie podatku z Holandii to nie jest jakaś skomplikowana i trudna rzecz, i jeśli ktoś się dobrze do tego przygotuje to bez problemów powinien sobie poradzić. Lecz wymagać to będzie sprawdzenia wielu informacji w internecie, oraz dokładnego wyliczenia wszystkich kwot.

Wielu osobom nie będzie się chciało tego robić lub się obawiają, że gdzieś się pomylą, i takie osoby zdecydowanie wolą, żeby wszystko zrobiło jakieś polecane biuro podatkowe holandia. Pracownicy takiego biura, z racji tego że na co dzień zajmują się tego typu sprawami, to mają doskonałą orientację we wszystkich istniejących i w naszym kraju i Holandii regulacjach.

Dzięki temu szybko i sprawnie są w stanie przygotować komplet niezbędnych dokumentów, jakie trzeba będzie złożyć w poszczególnych urzędach. Koszty takiego przygotowania wcale jakieś duże nie będą, można się o tym przekonać sprawdzając jakiś księgowy holandia cennik. Pamiętać przy tym należy, że jeśli ktoś opłaci podatek w Holandii, to tego już nie robi w Polsce, bo podpisana jest umowa dotycząca unikania podwójnego opodatkowania. Ale praktyce jednak trzeba swoje holenderskie dochody policzyć i je wyszczególnić na swoim picie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 17 times, 1 visits today)

To powinno ci się spodobać

Dodaj swój komentarz

Geka to miejsce, gdzie możesz poczytać na różne, ciekawe tematy. Zamieszczamy tutaj interesujące poradniki, wiadomości, informacje o bieżących wydarzeniach.

Wszystko co ciekawe teraz znajduje się w jednym miejscu. Dołącz do nas, czytaj nasze publikacje, komentuj i udzielaj naszym czytelnikom porad. udzielaj się. Twórz ten serwis.

Lubisz pisać teksty? Dołącz do nas, pokaż się światu, pokaż swoje umiejętności, podziel się swoją wiedzą z innymi.

Projekty domów Podkarpacie

GEKA – Wszelkie prawa zastrzeżone