Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Dom, Ogród Oświetlenie ledowe – jakie ma podstawowe zalety i wady

Oświetlenie ledowe – jakie ma podstawowe zalety i wady

autor Geka
7 views

Nasza współczesna cywilizacja nie mogłaby działać bez elektrycznego prądu, a ten między innymi jest wykorzystywany do oświetlenia. Całkiem niedawno jeszcze było na ro zużywane naprawdę dużo energii, ze względu na to, że stosowane były zwykłe żarówki. A w nich tylko nieduża część energii przekształcana była na światło, a cała reszta była marnotrawiona w formie ciepła. takie straty były przeogromne, na szczęście wszystko się zmieniło w momencie, w którym na rynku pojawiło się oświetlenie ledowe. Technologia ta została oparta na niewielkich ledach, które przy płynącym przez nie prądzie wytwarzają promienie świetlne.

Skuteczność tego rozwiązania jest wiele razy większa od typowych żarówek, ponieważ tutaj zdecydowana większość prądu przekształcana jest praktycznie na światło. To przekłada się z kolei na jedną z podstawowych zalet, jakie mają oświetlenie led, to znaczy brak grzania. Żarówka starego typu potrzebowała co najmniej czterdzieści wat mocy, aby zapewnić jako taką jasność, w przypadku ledów potrzebne ich będzie raptem kilka, a to nie będzie wystarczające do tego żeby zbyt mocno podnieść temperaturę. Wspomnieć też warto o następnych plusach tego rozwiązania, a tych jest jeszcze parę. Wspomniane już nieduże zapotrzebowanie na prąd ma przełożenie na wiele razy mniejsze rachunki, jakie będą do zapłacenia.

Dużą oszczędnością będzie również to, że ledy mają znacznie większą żywotność, a dzięki temu znacznie rzadziej trzeba je wymienić. Wprawdzie na samym początku będzie za nie trzeba więcej zapłacić, ale po krótkim okresie czasu się to zwróci. Inspiracji i pomysłów na to, jak takie oświetlenie zastosować jest ogromnie dużo, bardzo interesująco na przykład się prezentują Taśmy cob. Nie ma żadnego problemu, aby takie żarówki stosować przy odpowiednim zabezpieczeniu na zewnątrz, tu bardzo przydaje się na przykład możliwość ustawienia kierunku światła. W celu znalezienia inspiracji i pomysłów na wykorzystanie takiego oświetlenia najbardziej odpowiednim miejscem będzie sklep z oświetleniem led, gdzie zapoznać się można z wszelkimi nowinkami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)

To powinno ci się spodobać

Dodaj swój komentarz

Geka to miejsce, gdzie możesz poczytać na różne, ciekawe tematy. Zamieszczamy tutaj interesujące poradniki, wiadomości, informacje o bieżących wydarzeniach.

Wszystko co ciekawe teraz znajduje się w jednym miejscu. Dołącz do nas, czytaj nasze publikacje, komentuj i udzielaj naszym czytelnikom porad. udzielaj się. Twórz ten serwis.

Lubisz pisać teksty? Dołącz do nas, pokaż się światu, pokaż swoje umiejętności, podziel się swoją wiedzą z innymi.

Projekty domów Podkarpacie

GEKA – Wszelkie prawa zastrzeżone