Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Usługi O czym trzeba pamiętać przy wyborze żywej choinki

O czym trzeba pamiętać przy wyborze żywej choinki

autor Geka
25 views

Śnieg za oknem, wspaniałe zapachy unoszące się z kuchni czy upominki pod udekorowaną choinką – to z tym właśnie najczęściej kojarzą się święta Bożego Narodzenia. To wspomniana właśnie choinka to jeden z najistotniejszych symboli tego okresu, a na jej ubieranie większość dzieci wręcz się nie może doczekać. Z tego też powodu w większości naszych domów staje mniejsze lub większe drzewko, z dużą ilością kolorowych bombek i światełek. Obecnie największym zainteresowaniem się cieszą dwa rodzaje choinek, to znaczy naturalne i sztuczne. Jeśli chodzi o naturalne sporo osób się decyduje nie na ścinane drzewko, lecz zasadzone w doniczce. Przeważnie takie choinki nie będą zbyt duże i rozłożyste, z uwagi na to że w takiej donicy muszą się zmieścić ich korzenie, ale w zamian na wiosnę spróbować je można posadzić w ogrodzie. Wiele osób wybiera choinki sztuczne z uwagi na wygodę. Nie ma potrzeby kupowania ich co rok, gdyż w przypadku odpowiedniego traktowania bez problemów starczą przynajmniej na kilka świąt. Dla niejednej osoby bardzo ważne też jest to, że nie będzie też pamiętania o codziennym dolewaniu wody czy odkurzaniu igieł, a po zakończeniu świąt starczy je tylko spakować do pudełka. Jednak one nie zapewnią wspaniałego zapachu żywicy, a oprócz tego z uwagi na rodzaj materiału nie są obojętne dla środowiska. Żywe choinki w tym ostatnim względzie są dużo lepsze, ponieważ ich hodowla jest ekologiczna, a oprócz tego stanowią przez parę lat dom dla wielu owadów i małych zwierząt.

Takie hodowle choinek prowadzone są przeważnie w miejscach, w których ciężko by było zasadzić coś innego, z tego też powodu stanowią świetny sposób na zagospodarowanie różnych nieużytków. Ale podczas zakupu bardzo ważne jest, aby sprawdzić czy rzeczywiście dane drzewko pochodzić będzie z legalnej plantacji. Zdarzają się bowiem nieuczciwi sprzedawcy, którzy wycinają jodły albo świerki w lasach, a potem nimi handlują. Z tego też powodu jeśli sprzedający nie będzie chciał pokazać dokumentów związane z pochodzeniem, to zrezygnować należy z zakupu i jednak poszukać swojej choinki w jakimś innym miejscu. Z pewnością ważny przy wyborze będzie gatunek, a tu do wyboru parę ich będzie. Najbardziej popularne, ale także i najtańsze są pospolite świerki. Pachną one bardzo ładnie przez cały czas trzymania w domu, ale mają dość rzadkie gałęzie, a oprócz tego naprawdę szybko zaczynają im wypadać igły. Wady tej nie mają nieco droższe świerki kłujące, które powoli zdobywają popularność. Najładniej prezentują się kaukaskie jodły, gatunek ten został jakiś czas temu sprowadzony do Polski. Jodłowe choinki są rozłożyste i gęste, a ich dużym plusem jest to, że praktycznie nie gubią one igieł. Oglądając drzewka poza wielkością i kształtem zwrócić też należy uwagę na to, jaki mają stan. Niekiedy bowiem przez kilka tygodni one leżą na placu, co niekoniecznie dobrze będzie wpływać na ich kondycję, powodując przykładowo usychanie igieł. Z tego też powodu istotne jest miejsce, w którym się je kupuje, a takie znaleźć na przykład można przy pomocy wyszukiwarki, po podaniu w niej hasła świerk żywy hurt Warszawa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)

To powinno ci się spodobać

Dodaj swój komentarz

Geka to miejsce, gdzie możesz poczytać na różne, ciekawe tematy. Zamieszczamy tutaj interesujące poradniki, wiadomości, informacje o bieżących wydarzeniach.

Wszystko co ciekawe teraz znajduje się w jednym miejscu. Dołącz do nas, czytaj nasze publikacje, komentuj i udzielaj naszym czytelnikom porad. udzielaj się. Twórz ten serwis.

Lubisz pisać teksty? Dołącz do nas, pokaż się światu, pokaż swoje umiejętności, podziel się swoją wiedzą z innymi.

Projekty domów Podkarpacie

GEKA – Wszelkie prawa zastrzeżone