Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY Czy warto kupować urządzenie do cięcia styropianu

Czy warto kupować urządzenie do cięcia styropianu

autor Geka
37 views

Ze styropianu bardzo powszechnie korzysta branża budowlana i wykończeniowa. Ten popularny materiał świetnie sprawdza się między innymi do ocieplania różnych budynków, dlatego jest on niezwykle chętnie w takiej postaci używany. Najczęściej jest oferowany w płytach o wymiarze 50 na 100 cm, oraz grubości od paru milimetrów do kilkunastu centymetrów. Aby ułożyć odpowiednio styropian na ścianach, niejednokrotnie okazuje się potrzebne jego docięcie. Rzecz jasna można to wykonać piłką albo noże, lecz po pierwsze tak zrobione krawędzie raczej równe nie będą, a po drugie liczyć się będzie trzeba z jakimiś zanieczyszczeniami.

Z tego też powodu w każdej firmie zajmującej się realizacją tego typu prac z pewnością przyda się maszyna do cięcia styropianu. Maszyny tego typu do drogich nie należą, a pozwalają znacznie przyspieszyć prace oraz zwiększyć ich dokładność. Ich zasada działania jest ogromnie prosta. Cięcie styroduru jest realizowane drutem nagrzanym do odpowiedniej temperatury.

Dzięki temu krawędzie, które powstają są proste, równe i się nie strzępią, a oprócz tego w czasie pracy nie powstają żadne niepotrzebne odpady. Drut oporowy podłącza się do specjalnego zasilacza, przeważnie o mocy między 150W a 250W. Dużym plusem takiego rozwiązania jest też wygoda i szybkość codziennej pracy. Sam proces cięcia przebiega sprawnie, znacznie szybciej niż ręcznie za pomocą noża. Oprócz tego dobra gilotyna do cięcia styropianu powinna jeszcze posiadać parę przydatnych funkcjonalności, które sprawdzają się dobrze w niestandardowych sytuacjach.

Jedną z nich jest możliwość cieniowania styropianu, czyli tworzenia dwóch płyt z grubej. W takiej sytuacji drut zostaje unieruchomiony na odpowiednim poziomie, a następnie operator tnie arkusz styropianu na dwie części. W wielu przypadkach może się też przydać opcja wycinania różnych kształtów, a to z kolei jest możliwe przez ustawienie drutu oporowego pionowo. Biorąc pod uwagę zalety, które zostały wymienione zakup takiej maszyny powinien być jedną z pierwszych decyzji w przypadku każdej firmy, która pracować będzie ze styropianem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 6 times, 1 visits today)

To powinno ci się spodobać

Dodaj swój komentarz

Geka to miejsce, gdzie możesz poczytać na różne, ciekawe tematy. Zamieszczamy tutaj interesujące poradniki, wiadomości, informacje o bieżących wydarzeniach.

Wszystko co ciekawe teraz znajduje się w jednym miejscu. Dołącz do nas, czytaj nasze publikacje, komentuj i udzielaj naszym czytelnikom porad. udzielaj się. Twórz ten serwis.

Lubisz pisać teksty? Dołącz do nas, pokaż się światu, pokaż swoje umiejętności, podziel się swoją wiedzą z innymi.

Projekty domów Podkarpacie

GEKA – Wszelkie prawa zastrzeżone