Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Motoryzacja, Transport Jak zadbać o skrzynię biegów czy silnik przy pomocy środków do regeneracji

Jak zadbać o skrzynię biegów czy silnik przy pomocy środków do regeneracji

autor Geka
25 views

Regularne używanie silników, skrzyń biegów i innych mechanicznych urządzeń będzie się wiązało z tym, że z upływem czasu zaczną się one zużywać. Bierze się to z tego, że między pracującymi elementami bez przerwy występuje tarcie, nawet mimo używania olejów i smarów. Proces ten występuje cały czas, co powoduje że razem z kolejnymi latami eksploatacji zużycie będzie postępować. Z pewnością przyhamować to można odpowiednio często wymieniając olej, lecz są też inne sposoby na to, żeby cały mechanizm utrzymać w dobrym stanie. Do oleju dodać bowiem można rozmaite środki do regenerowania, jakie pewien czas temu zostały wprowadzone na rynek.

Działanie tych preparatów opiera się na tym, że na wierzchu roboczych elementów tworzy się cienka i wytrzymała warstwa. Przyczynia się ona do zmniejszenia tarcia pomiędzy tymi elementami, a to przekłada się na liczne korzyści związane z użytkowaniem. Po pierwsze mniejsze tarcie to też zmniejszony opór, czyli do napędzenia takiego układu trzeba mniej energii. Zależnie od rodzaju pojazdu oszczędności mogą sięgać od kilku do nawet kilkunastu procent, co przy obecnych cenach za paliwa wcale nie jest takie bez znaczenia.

Poza tym przez taką powłokę zewnętrzne powierzchnie podzespołów robią się twarde, a tym samym narażone w mniejszy sposób na zużycie. Środki do regeneracji wykorzystać można do dużej ilości mechanizmów. Sprawdzają się one dobrze w przypadku silników samochodowych, będzie to dotyczyć zarówno pojazdów osobowych jak również przemysłowych i rolniczych. W szczególności w tych ostatnich jest to ważne, ponieważ muszą one pracować pod dużymi obciążeniami. W przypadku skrzyń biegów, przekładni i mostów użycie preparatów do regeneracji wycisza pracę tych elementów i ogranicza wibracje, ale też nawet parokrotnie wydłuża trwałość mechanizmów.

Jeśli ktoś będzie chciał dowiedzieć się czegoś więcej w tym temacie, to w wyszukiwarce może wpisać hasło Regeneracja silnika i zaznajomić się ze zwróconymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)

To powinno ci się spodobać

Dodaj swój komentarz

Geka to miejsce, gdzie możesz poczytać na różne, ciekawe tematy. Zamieszczamy tutaj interesujące poradniki, wiadomości, informacje o bieżących wydarzeniach.

Wszystko co ciekawe teraz znajduje się w jednym miejscu. Dołącz do nas, czytaj nasze publikacje, komentuj i udzielaj naszym czytelnikom porad. udzielaj się. Twórz ten serwis.

Lubisz pisać teksty? Dołącz do nas, pokaż się światu, pokaż swoje umiejętności, podziel się swoją wiedzą z innymi.

Projekty domów Podkarpacie

GEKA – Wszelkie prawa zastrzeżone