Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Technologie Czy można naprawić zepsutą płytę główną w komputerze

Czy można naprawić zepsutą płytę główną w komputerze

autor Geka
22 views

Całkowicie zrozumiale płyty główne uważa się za serce każdego komputera czy laptopa. To one właśnie zawierają wszystkie układy i elementy, dzięki którym takie urządzenie pracuje. One zbierają także dane z zewnętrznych podzespołów, takich jak klawiatury i myszki, i wysyłają też informacje na przykład do monitora. Płyty główne są bardzo technologicznie zaawansowane, do ich produkowania wykorzystywane są przeważnie dedykowane roboty, które bardzo precyzyjnie lutują wszystkie elementy. Niekiedy połączenia mają taką grubość, że bez dobrego powiększenia człowiek nie będzie w stanie dostrzec ich gołym okiem.

Aktualnie przeważnie na płycie nie ma podstawek, do których wkładałoby się układy, tylko wszystko umieszcza się bezpośrednio na powierzchni laminatu. Dlatego też jeśli przydarzy się jakaś usterka, co czasami będzie miało miejsce, to ta technologia znacznie utrudnia naprawę. Co nie znaczy, że uniemożliwia, gdyż w praktyce sporą część usterek na takiej płycie powinno się udać. Usterki płyt głównych nie zdarzają się często, ale jeżeli już pojawi się taka, to wówczas całe urządzenie przestaje pracować. Jego właściciel ma wówczas kilka wyjść do dyspozycji, począwszy od zakupu sprawnego laptopa po próbę naprawienia. W wielu przypadkach takie naprawy są wykonalne, na rynku funkcjonuje dużo firm specjalizujących się w tego typu usługach.

Są jednak przypadki, kiedy nie za bardzo opłaca się to robić z powodów ekonomicznych. Jeśli przykładowo popsuje się graficzny układ, to koszt naprawienia niejednokrotnie przekroczy tysiąc złotych. Za podobną kwotę kupić można używany laptop o identycznej specyfikacji, a niewiele dokładając urządzenie o znacznie lepszych parametrach. Jeżeli uszkodzeniu uległ jakiś prosty układ, to doświadczony elektronik bez problemów go namierzy i przylutuje nowy. W wielu przypadkach będzie jednak potrzebował do tego schemat płyty, aby wiedzieć jak się rozkładają napięcia na elementach podzespołu. Takie schematy są do znalezienia w sieci, na przykład po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła schemat dell.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)

To powinno ci się spodobać

Dodaj swój komentarz

Geka to miejsce, gdzie możesz poczytać na różne, ciekawe tematy. Zamieszczamy tutaj interesujące poradniki, wiadomości, informacje o bieżących wydarzeniach.

Wszystko co ciekawe teraz znajduje się w jednym miejscu. Dołącz do nas, czytaj nasze publikacje, komentuj i udzielaj naszym czytelnikom porad. udzielaj się. Twórz ten serwis.

Lubisz pisać teksty? Dołącz do nas, pokaż się światu, pokaż swoje umiejętności, podziel się swoją wiedzą z innymi.

Projekty domów Podkarpacie

GEKA – Wszelkie prawa zastrzeżone