Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Inne Kto musi się postarać o zrobienie świadectwa energetycznego

Kto musi się postarać o zrobienie świadectwa energetycznego

autor Geka
6 views

Ocieplone w odpowiedni sposób budynki, posiadające szczelne okna, będą potrzebować dużo mniejszą ilość energii do ogrzania. Nie tylko ma to ogromny wpływ na płacone przez właściciela rachunki, ale też i na tematy związane z ochroną środowiska. Przy budynkach o słabej izolacji trzeba będzie wydać nawet parę razy więcej na węgiel, prąd czy gaz, co w ogólnym rozrachunku jest powodem ogromnych kosztów. Dlatego też kładzie się coraz większy nacisk na te sprawy, zarówno jeśli będzie chodziło o budowanie nowych obiektów zgodnie z odpowiednimi normami jak też modernizację istniejących.

Od pewnego także funkcjonuje specjalny dokument poświadczający parametry energetyczne, znany też jako Świadectwo energetyczne Siedlce. W oparciu o przeprowadzony audyt wyznacza zapotrzebowanie budynku na energię konieczną między innymi do chłodzenia i ogrzewania, lecz również oświetlenia i przygotowania ciepłej wody.

Zakres wymagalności tego typu świadectw zmienia się co jakiś czas, obecnie są one obowiązkowe przy wynajmie czy sprzedaży nieruchomości. Zrobienie takiego dokumentu pozwoli przyszłym wynajmującym czy właścicielom określić, jakie będą ponosić wydatki związane chociażby z ogrzewaniem, ale też zaplanować ewentualne przeróbki. Dostarczenie świadectwa jest chociażby konieczne podczas podpisywania aktu notarialnego, a za niedopełnienie tego obowiązku zostały przewidziane kary. Wysokość tych kar może wynieść nawet do 5 tysięcy złotych, dlatego zdecydowanie lepiej jednak dopełnić ten obowiązek.

Zwłaszcza że ceny za Świadectwa energetyczne Warszawa są znacznie niższe niż wynoszą wspomniane wcześniej kary. Za sprawdzenie niewielkiego mieszkania zapłacić będzie trzeba powyżej trzystu złotych, a kwota dwóch tysięcy w zupełności starczy na duży, wielorodzinny budynek. Takie świadectwa wystawiane być mogą przez osoby posiadające stosowne uprawnienia, a czas ich ważności wynosi 10 lat. Może się to jednak skrócić w sytuacji, gdy w obiekcie przeprowadzono jakieś modernizacyjne prace mające wpływ na charakterystykę energetyczną.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)

To powinno ci się spodobać

Dodaj swój komentarz

Geka to miejsce, gdzie możesz poczytać na różne, ciekawe tematy. Zamieszczamy tutaj interesujące poradniki, wiadomości, informacje o bieżących wydarzeniach.

Wszystko co ciekawe teraz znajduje się w jednym miejscu. Dołącz do nas, czytaj nasze publikacje, komentuj i udzielaj naszym czytelnikom porad. udzielaj się. Twórz ten serwis.

Lubisz pisać teksty? Dołącz do nas, pokaż się światu, pokaż swoje umiejętności, podziel się swoją wiedzą z innymi.

Projekty domów Podkarpacie

GEKA – Wszelkie prawa zastrzeżone